A.F.C. Humpolec x TJ Dálnice Speřice 3:0

Divizní derby bylo věnováno na dobrou věc. Kluby Humpolce a Speřic se spojily a výtěžek ze vstupného a z kasiček umístěných po areálu humpoleckého stadionu byl věnován na neurorehabilitační léčbu Viktorka Vondrejse. Přispěl také tým Nové Cerekve. Celkem se vybralo 83 669 Kč. Děkujeme!

Zápas byl zahájen slavnostním výkopem, který provedla starostka města Humpolec Mgr. Alena Štěrbová. Derby navštívilo 770 diváků.

Na začátku utkání byli více aktivnější Humpolečtí. V 9. minutě Speřice faulovaly před vlastní střídačkou. Humpolec zahrával standardní situaci. Šerý poslal přesný centr před bránu, kde si ho našel hlavou Savi a zakončil do tyče Švecovy brány. Od té se míč odrazil znovu před hráče, kde dobíhal Luňáček a zakončil do speřické sítě – 1:0.

O dvě minuty později unikl po přesné přihrávce hráčům TJ Dálnice Šerý a v zakončení se nemýlil – 2:0.

V 16. minutě využil individuální chyby Pešek a Holenda „zatáhl za záchranou brzdu“. Před vápnem fauloval a jelikož byl posledním hráčem, viděl za svůj zákrok červenou kartu a Speřice po zbytek utkání pokračovaly v deseti. To je však nepoložilo a hráči předvedli velmi bojovný výkon. Byli během zápasu lepší, ale bohužel kvůli nepřesným zakončením nedokázaly vsítit gól. Skvělý obranný zákrok předvedl Tomáš Marek. Akce Vlčka, ani hlavičkové zakončení Fukana ve 20. minutě gól nepřineslo. Ve 29. minutě střelu Svobody chytil pohotový Kříž. O chvíli později vyrazil náběh Vlčka. Ve 41. minutě akci Svobody zblokovali bránící hráči Humpolce. Střela Pecha mířila těsně nad bránu. Po rohovém kopu Humpolce, zabránil dalšímu gólu pohotovým skokem k tyči brankář Švec, který míč vyrazil do zámezí. Do kabin se tak šlo za stavu 0:2 pro Speřice.

Po poločase, v 50. minutě odešel ze hřiště kvůli zranění kolena Martin Pohan. V 54. minutě byl vystřídán Matějem Fejtem a kapitána Martina Štěpánka nahradil Pavel Honzárek. Příležitosti Humpolce odvraceli bránící hráči Speřic nebo je likvidoval gólman Švec. V 66. minutě vyslal Fukan přesnou přihrávkou do úniku Vlčka. Ten byl faulován Šerým a sudí nařídil penaltu. K míči se postavil Svoboda. Gólman Kříž si věřil, vystihl stranu a míč vyrazil mimo bránu. V 74. minutě došlo k faulu humpoleckých hráčů na Vlčka. Ten upadl tak nešťastně, že si vykloubil dva prsty a musel okamžitě střídat. Poranění se ukázalo vážné a musela být zavolána záchranná služba. Kvůli zranění ze stejného střetu musel ze hřiště odejít také humpolecký Štěpán Zástěra. Na hřiště přišel Vojtěch Zach. Nástup do utkání se mu moc nevydařil, když při úniku fauloval Saviho a sudí nařídil druhou penaltu, tentokrát na straně domácích. Šerý penaltu s přehledem proměnil do protipohybu gólmana Švece a zvýšil tak na 3:0 pro Humpolec.

V závěru utkání došlo k vážnému a velmi zbytečnému zranění hráče Speřic Matěje Fejta, který byl sanitkou odvezen do nemocnice, kde byl operován. Incident přihlížející, především fanoušky Speřic velmi zasáhl. Všichni na Matěje myslíme, přejeme mu hodně sil do rekonvalescence a rychlé uzdravení.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„Zápas začal z naší strany herně hrůzostrašně. Dostali jsme dva rychlé góly a do zbytečného vyloučení Holendy jsme hráli špatně. Poté jsme se zvedli a na brankové příležitosti jsme po zbytek prvního poločasu vedli 4:1. Výsledkově jsme bohužel prohrávali 0:2. Ve druhém poločase jsme na tom byli stále velmi dobře fyzicky a dobře jsme ho odmakali. Bohužel nás může mrzet neproměněná penalta, kterou kdybychom proměnili, mohl zbytek zápasu vypadat jinak. Hráči Humpolce hráli tvrdě a naše kluky okopávali v průběhu celého utkání. Což vyústilo v několik našich zranění. Likvidační faul za stavu 3:0 byl úplně zbytečný. Míč už byl mimo a hráč Humpolce šel akorát Matěje dohrát tvrdě bez míče. Zaráží mne nevhodné chování některých humpoleckých funkcionářů, hráčů a diváků. Jedním dechem dodávám, že za tento průběh nese odpovědnost rozhodčí, který řízení zápasu hrubě nezvládl.“

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

IMG_0923.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                     3:0 (2:0)

Branky Humpolec:      9. Ondřej Luňáček, 11. a 76. Daniel Šerý

Sestava Humpolec:    Tomáš Kříž – Štěpán Zástěra (74. Jakub Benáček), Jan Pešek (28. Vojtěch Šmíd), Jiří Maršík, Ivan Popovych, Matyáš Havel, Adam Savi, Daniel Šerý (K), Ondřej Luňáček, Martin Pecha, Matěj Kameš (46. Adam Zástěra)

Trenér:                         Roman Veselý

Sestava Speřice:        Dominik Švec – Martin Řezáč, Martin Štěpánek (K) (54. Pavel Honzárek), Marek Fukan, Tomáš Marek – Jiří Holenda, Martin Pohan (54. Matěj Fejt), Patrik Pech, David Jančík, Dominik Vlček (74. Vojtěch Zach) – Pavel Svoboda

Trenér:                        Jiří Holenda

Žluté karty:              3:4 (27. Jan Pešek, 39. Štěpán Zástěra, 66. Daniel Šerý – 37. Marek Fukan, 69. Dominik Vlček 76. Vojtěch Zach, 90. Martin Řezáč)

Červené karty:           1:1 (89. Jiří Maršík – 16. Jiří Holenda)

Rozhodčí:                   Pavel Budovič – Ondřej Terber, Jiří Pavlas, delegát: Jiří Peřinka

Diváků:                       770

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.