A.f.c. Humpolec x TJ Dálnice Speřice 2:1

V rámci 6. kola divize D zavítaly Speřice na hřiště sousedního Humpolce, kde pravděpodobně před nejvyšší divizní návštěvou podzimu, 862 diváků, podlehly 1:2. TJ Dálnice nastoupila na hrotu s další novou podzimní posilou, Martinem Chlubnou, který do Speřic přešel z FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou.

Utkání bylo po začátku první půle vyrovnané. Ve 4. minutě se v nadějné akci ocitl Soukup, ale gólman Dubec ho z blízka vychytal. Hráči Speřic pozorně bránili, ale ve 23. minutě chyboval Fukan ve středu pole a František Och postupoval sám na bránu a neomylně překonal vyběhnutého Moravce – 1:0 pro domácí. Ve 27. minutě střelu mířící do brány Moravec vyrazil. Ve 30. minutě Speřice ztratily míč ve středu pole, humpolecký hráč míč vyvezl a centrem našel před bránou F. Ocha, který překonal Moravce a rychle zvýšil pro Humpolec už na 2:0. Ve 37. minutě nováčka Chlubnu vystřídal Pavel Jiřík, který však pár minut po působení na hřišti musel být ošetřován. Speřice bojovaly o každý balón. Po závaru ve 42. minutě přihrával Vlček z úhlu před bránu, kde Soukup pohotově snížil na 2:1 a po dlouhé době rozjásal Speřické fanoušky. Do kabin se tak šlo za nepříznivého stavu pro Speřice, ale s vyhlídkou na vyrovnání skóre.

Pro druhý poločas zraněného Jiříka nahradil Vojtěch Zach. V 54. minutě poslal povedený centr před bránu Soukup, kde dlouhán Zach na míč hlavou těsně nedosáhl. Vzápětí na druhé straně Moravec vytáhl balón nad bránu. V 57. minutě „vezl“ Honzárek míč nadějně až do brány, zakončit se mu však nepodařilo. O chvíli později hlavičkoval Vlček těsně vedle tyče. V 79. minutě došlo na straně Speřic ke dvojímu střídání, kdy Merunku nahradil Duba a autora jediné speřické branky Soukupa Martin Eremiáš. Trenér poslal do útoku dva vysoké hráče – Zacha s Fukanem, aby hlavou zakončovali vysoké balóny. Speřickým hráčům už se vyrovnat nepodařilo, a tak opět odešli z utkání bez bodů a nachází se se dvěma body na poslední příčce tabulky Divize D, jelikož Břeclav zvítězila v Pelhřimově.

V příštím utkání se na domácím trávníku střetneme s SFK Vrchovina Nové Město na Moravě. Úvodní hvizd je v plánu na neděli 17. 9. 2023 od 15:30.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„V úvodu jsme Humpolec zaskočili, mohli a měli jsme jít do vedení. Branky Humpolce padly po našich individuálních chybách. Ve druhém poločase jsme měli šance, kromě úvodu měl na hlavě gól dvakrát Vojta Zach, Vlček měl dvě příležitosti. V závěru Humpolec mohl přidat třetí gól, i tak výhru nakonec uhrál. Ani nemůžu říct, že ubojoval. Humpolec neměl svůj den na rozdíl od jiných zápasů co jsem viděl. My jsme toho měli využít, což se bohužel nepodařilo“, řekl pro pelhrimovskydenik.cz (částečně upraveno)

„V sestavě, jaké jsme byli, jsme zahráli celkem dobře. Škoda, že jsme neproměnili šance na začátku a na konci zápasu. Mrzí mě další tři zranění hráči (Moravec, Jiřík, Chlubna), které budeme nějakou chvíli postrádat.“

A.F.C. Humpolec

Roman  Veselý, trenér Humpolce:

Bylo to tradiční derby, více bojovné než pohledné. My jsme si měli vedení 2:0 ohlídat a zápas si více užít. Po obrovské chybě jsme dovolili Speřicím snížit, což nás ještě více znervóznělo. Téměř tisíc diváků, skvělá atmosféra, nám to ale bohužel svázalo nohy,“ řekl pro pelhrimovskydenik.cz (částečně upraveno)

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

IMG_4161.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                    2:1 (2:1)

Branky Humpolce:     23. a 30. František Och

Branky Speřic:           42. Patrik Soukup

Sestava Humpolec:    Adam Zdeněk Dubec – František Och, Štěpán Zástěra, Jan Pešek, Adam Savi, Matyáš Havel, Ivan Popovych, Daniel Šerý (K) (73. Václav Havlín), Ondřej Luňáček (84. Daniel Maršík), Matěj Kameš (66. Adam Zástěra), Maksym Kodria

Trenér:                        Roman Veselý

Sestava Speřice:       Josef Moravec – Martin Řezáč, Marek Fukan, Ladislav Kolčava, Pavel Honzárek (K) – Jiří Merunka (79. Martin Duba), Patrik Pech, David Jančík, Dominik Vlček – Patrik Soukup (79. Martin Eremiáš), Martin Chlubna (37. Pavel Jiřík, 46. Vojtěch Zach)

Trenér:                       Jiří Holenda

Žluté karty:                1:1 (58. František Och – 17. Martin Chlubna)

Rozhodčí:                  Ondřej Terber – David Landsman, Marek Žaloudek, delegát: Jan Prokop

Diváků:                      862

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.