FC PBS Velká bíteš x TJ Dálnice Speřice 2:0

V 16. kole se střetl 9. s 10. celkem divizní tabulky. Do sestavy Speřic se po trestech vrátili vykartovaní Jančík s Vlčekem. V divizním utkání prvně nastoupil brankář Dominik Švec, kterého Speřice získaly z FC Slavoj Žirovnice, kde chytal Krajský přebor.

Zápas se odehrál za chladného a větrného počasí. Domácí měli v úvodních minutách převahu na míči, ale po úvodní zahřívačce se síly vyrovnaly a k míči se dostaly i Speřice. Ve 12. minutě se dostali dvakrát do šance hráči Bíteše. Následoval slibný protiútok Speřic. Jančíkovu přihrávku však Vlček nedokázal zpracovat. Po dalším rychlém útoku se dostal k míči opět Vlček, který tentokrát vyzkoušel brankáře domácích. Ten byl však pozorný a míč lapil do rukavic. V nadějné akci ve 24. minutě přihrál po „lajně“ Holenda Vlčkovi, který vyslal centr před bránu, kde však nikdo nezakončil. O minutu později, na druhé straně hřiště, zakončoval hráč Bíteše. Střela mu nesedla, a tak ji pohodlně zlikvidoval brankář Speřic. Další šanci měli domácí ve 29. minutě, kdy slibné zakončení ve skluzu vychytal Švec. Ten rychle vyslal spoluhráče do protiútoku, kde ale útočnou akci zkazilo postavení Vlčka v ofsajdu. Ve 37. minutě se po chybné rozehrávce Bíteše dostal k míči Patrik Pech, který se ocitl ve vyloženě brankové příležitosti. Míč ale poslal doprostřed prázdné brány, kam brankář domácích Pelán stihl včas skočit a balón vyrazit do bezpečí.

Do druhého poločasu vlétli hráči Speřic namotivováni dobrým výkonem z první půle. Po průnikové přihrávce od Řezáče mezi dvěma hráči postupoval Vlček na Pelána. Střelu však soupeř skluzem zblokoval do ochranné sítě. O chvíli později po straně hřiště zaútočil opět Vlček, tentokrát střela těsně minula branku domácích. Následovalo nucené střídání, kdy hřiště opustil Matěj Vágner a útok posílil Patrik Soukup. V 54. minutě akci Bíteše z velkého úhlu vychytal gólman Speřic. Vzápětí se domácí fanoušci mohli radovat ze změny skóre, kdy padl šťastný gól. Střela hráče bíteše se v bezprostřední blízkosti před bránou odrazila od Adama Macka a zapadla těsně vedle tyče speřického brankáře – 0:1. Následovalo druhé nucené střídání Speřic, v 58. minutě, kdy ze hřiště odkulhal Jiří Holenda a nahradil ho Martin Eremiáš. V 62. minutě zahrávala Velká Bíteš rohový kop a přidala druhý gól. Opět se mezi střelce zapsal Adam Macek, který tentokrát hlavou zvýšil vedení – 0:2.

Speřice se po inkasovaných brankách nevzdali a bojovali o každý míč. V následném útoku protáhl krásnou střelou brankáře domácích Martin Pohan, bohužel střela mířila těsně mimo bránu. Speřice ve snaze změnit skóre nepolevily. Hrálo se nahoru dolů. V 78. mířil Patrik Pech nad. Další akci zlikvidoval brankář domácích. I přes nadějné šance už se skóre nezměnilo. V 86. minutě protáhl po pěkné útočné akci brankáře domácích Soukup. Poslední gólovou příležitost nabídlo utkání v 91. minutě, kdy si hráč Velké Bíteše narazil míč před bránou, ale mířil naštěstí mimo speřickou bránu.

Utkání bylo divácky zajímavé. Týmy byly vyrovnané a jedna akce střídala druhou. Z duelu však vyšla vítězně Velká Bíteš.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„Hráči předvedli dobrý výkon, který byl podstatně lepší oproti předchozím utkáním. Měli jsme čtyři tutovky, ale vylámali jsme si zuby na dobře chytajícím brankáři domácích. V prvním poločase měl gólovku mířící do prázdné brány Pech, ale jeho střelu brankář dokázal chytit. Hned z kraje druhého poločasu neproměnil svou akci Vlček. Pak jsme ale prožili sedm slabších minut během, kterých soupeř skóroval. Jsem rád, že kluci utkání nevzdali a snažili se bojovat do závěrečného hvizdu.“

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

Branky Velká Bíteš:       55. a 62. Adam Macek,

Sestava Velká Bíteš:     Michal Pelán (K) – Filip Krula (90. Patrik Loup), Richard Novotný, Vojtěch Kamenský, Adrian Merdita, Adam Macek, Tadeáš

Vrba (84. Michal Šimončič), Jakub Sznapka (80. Ivan Shlaban), Pavel Loup, Dominik Bartoš, Tomáš Šperka

Trenér:                           Marek Zúbek

Sestava Speřice:           Dominik Švec – Martin Řezáč, Marek Fukan, Martin Štěpánek (K), Pavel Honzárek – Jiří Holenda (58. Martin Eremiáš),

Martin Pohan, David Jančík, Patrik Pech, Matěj Vágner (50. Patrik Soukup) – Dominik Vlček

Trenér:                           Jiří Holenda

Žluté karty:                   1:3

61. Tadeáš Vrba – 39. Dominik Vlček, 60. Pavel Honzárek, 84. Martin Pohan

Rozhodčí:                     Karel Mach, Marek Malimánek, Roman Fabeš, delegát: Jan Svoboda

Diváků:                         150

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.