fc slavoj žirovnice x TJ DÁLNICE SPEŘICE B 2:4

B tým vyrazil k poslednímu podzimnímu utkání sezóny 2023/2024 na hřiště, v tabulce poslední, Žirovnice B.

Speřice měly slabších úvodních dvacet minut, než se dostaly do správného herního tempa. Již v úvodní minutě utkání nastřelil hráč Žirovnice břevno Maďarovy brány. Ve 14. minutě se skóre měnilo, když se trefil Oldřich Kolář. V 19. minutě viděl za faul žlutou kartu brankář Maďar a sudí nařídil penaltu, kterou Tomáš Severa proměnil. Stav byl tak pro červeno-černé po dvaceti minutách hry nepříznivý – 0:2. Speřice se však vzchopily a ve 32. minutě skóroval David Vincenc. Ve 40. minutě domácí Kolář ze strany přeloboval svého brankáře a vsítil si kuriózní vlastní gól a pomohl tak speřickým k vyrovnání utkání. Před přestávkou šly Speřice ještě do vedení, když pokutový kop proměnil Patrik Huňáček. Ve druhém poločase hráčům Žirovnice začaly docházet síly a hosté je dokázali přehrát. Svůj druhý gól v utkání přidal v 73. minutě David Vincenc a B tým si tak připsal do tabulky tři body za výhru 4:2.

Zimní přestávku strávíme na 3. místě tabulky Okresního přeboru Pelhřimovska s 19 body za 1. Horní Cerekví (25 bodů) a 2. Jiřicemi (23 bodů).

Děkujeme všem našim fanouškům za podporu!

Jiří Menšík, trenér B týmu Speřic:

„Po špatném začátku, kdy jsme velmi rychle prohrávali 2:0, jsme pomalu převzali aktivitu a začali domácí přehrávat. Výsledkem bylo otočení zápasu ještě v prvním poločase. Zápas se pak dohrál pod naší taktovkou s dobrým výsledkem 4:2. Chci poděkovat všem hráčům za odevzdané výkony a přístup v naší letošní složité situaci.“

Výsledek:                           2:4 (2:3)

Branky Žirovnice:             14. Oldřich Kolář, 20. Tomáš Severa

Branky Speřice:                32. a 73. David Vincenc, 40. Oldřich Kolář (vlastní), 42. Patrik Huňáček

Sestava Žirovnice:          Dominik Brýna – Vojtěch Ježek, Tomáš Severa, Jan Metlička, Oldřich Kolář, Jiří Semotán (K) (61. Václav Rušil), Ondřej Havlů (54. Pavel Doležal), Ondřej Doležal (61. Radek Kopejtko), Miroslav Camrda (75. Vojtěch Dufek), Pavel Rysl, Vojtěch Novotný

Sestava Speřice:            Petr Maďar (K) – Václav Alenka, Petr Šíma (36. Martin Duba), Lukáš Svoboda – Jan Hnát, Pavel Nápravník, Tomáš Krčil, Tomáš Krejčí (76. Jiří Holenda) – Patrik Huňáček (51. Josef Boček), Jiří Menšík

Žluté karty:                     1:4 (40. Pavel Rysl – 13. Petr Šíma, 17. Jiří Menšík, 19. Petr Maďar, 55. Josef Boček)

Diváci:                             85

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.