FC Zbrojovka brno b x TJ Dálnice Speřice 2:0

Na třetí jarní utkání vyrazily Speřice do Brna Bystrce, kde se střetly se Zbrojovkou Brno B. Hráči TJ Dálnice opět hráli z bloku a čekali na brejkové příležitosti, kterých však nedokázali využít.

Do utkání jsme opět nastoupili v pozměněné sestavě. Od počátku utkání byli domácí aktivnější a hráči Speřic se bránili a odkopávali míče od brány. Moravec byl v bráně velmi pozorný a většinu situací včas zlikvidoval. V 18. minutě byl nuceně střídán Jančík a nahradil ho Pech. Ve 24. minutě, po ztrátě míče na půli hřiště, byl následně ve vápně Fukanovi odpískán nedovolený zákrok na Juritku. Nařízenou penaltu proměnil Štepanovský k tyči do protipohybu gólmana a poslal Zbrojovku do vedení – 1:0.

Do druhého poločasu Speřice sáhly ke střídání. Vránu nahradil Soukup. V 64. minutě nahradil Eremiáše Jiřík. Speřice se po celou dobu utkání bránily a čekaly na brejkové příležitosti, které však nedokázaly rozvinout a branku nedaly. Naopak v 70. minutě opět inkasovaly, když Kučera zavěsil do horního rohu brány – 2:0.

K další změně skóre mohlo dojít o několik minut později, když útočícímu hráči před odkrytou bránou pohotově odkopl míč Fukan. Po následném rohu speřický Moravec vyrazil fantasticky nohou míč z brankové čáry. V 85. minutě vystřídal Cajze Honzárek. Speřice branku dát nedokázaly a svou dobrou obrannou hrou dovolily Brnu dát pouze dvě branky.

Další, velmi důležité utkání se odehraje v sobotu 30. 3. 2024 od 15:00 a střetneme se na domácím hřišti s FC Stará Říše, posledním týmem tabulky Divize D.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„Na půdě favorita jsme předvedli houževnatý výkon, který však na zisk bodů nestačil. Domácí byli dobří ve všech řadách. My jsme díky výbornému Moravcovi v bráně a defenzivní práci neinkasovali více branek a prohráli pouze o dva góly. Hra dopředu nám nešla, soupeře jsme prakticky neohrozili. Byla velmi znát ztráta Svobody, Řezáče a během utkání vystřídání Jančíka, ale i tak kluci odvedli v defenzivní části velmi dobrý výkon.“

Videozáznam ze zápasu je k dispozici zde:

Výsledek:                     2:0

Branky Brno:               Peter Štepanovský (PK), 70. Pavel Kučera

Sestava Lanžhot:    Michal Hložánek – Benjamín Vit, Lukáš Kříž, Dominik Peška, Jakub Šural (62. Pavel Kučera) – Martin Černý (62. Vladimír Kolečkář), Peter Štepanovský (85. Ota Kohoutek), Peter Juritka (79. Daniel Polák), Ondřej Šlapanský, Vojta Šmíd (K) – David Pavlík (46. František Kluska)

Trenér:                         Lukáš Kříž

Sestava Speřice:      Josef Moravec – Adam Dufek, Petr Šíma, Dominik Vlček (K), Marek Fukan – Vojtěch Cajz (85. Pavel Honzárek), Jiří Merunka, Martin Eremiáš (64. Pavel Jiřík), David Jančík (18. Patrik Pech), Nicolas Vrána (46. Patrik Soukup) – Vojtěch Zach

Trenér:                         Jiří Holenda

Žluté karty:                 0:0

Rozhodčí:                   Patrik Svoboda – Alex Denev, Jaroslav Jahoda, delegát: Karel Vidlák

Diváků:                       200

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.