FK Maraton Pelhřimov x TJ Dálnice Speřice 2:2, 24. 9. 2023

Utkání plné žlutých a červených karet bylo k vidění v rámci 8. kola Moravskoslezské divize D, kdy Pelhřimov přivítal na svém hřišti nedaleké Speřice. Zápas navštívilo 518 diváků, kteří přispěli k bouřlivé atmosféře. Hráči TJ Dálnice inkasovali opět dva rychlé góly, do konce poločasu se jim ale podařilo skóre srovnat, a tak si připsali do tabulky bod za remízu 2:2.

Hned v úvodní minutě se Pelhřimov dostal před bránu a Švec musel být od začátku v pozoru. V 9. minutě se zastřeloval Svoboda, ale střela byla velmi slabá, a tak si s ní domácí gólman bez problémů poradil. Skóre se na světelné tabuli měnilo poprvé ve 12. minutě, kdy střelou zpoza vápna Fialka zamířil přesně, těsně k tyči Švecovy brány – 1:0. Na druhé straně po rohu hlavičkoval Honzárek vedle brány. Hra se však velmi rychle vrátila před speřickou bránu. Po chybě Fukana přišla od Fialky kolmá přihrávka před bránu, kde dobíhal Smejkal a i přes bránící hráče zakončil do prázdné brány – 2:0.

Ve 23. minutě musel vystřídat Martin Chlubna a nahradil ho Martin Eremiáš. Ve 38. minutě byl po úniku ve vápně faulován Řezáč a sudí nařídil pokutový kop. K míči se postavil Svoboda a neomylně ho proměnil a snížil – 1:2. Pelhřimov po inkasovaném gólu ztratil koncentraci. Netrvalo dlouho a Speřice dokázaly vyrovnat. Po povedené akci, po úniku protihráčům, se prosadil znovu Svoboda – 2:2. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu, který dával speřickým hráčům a fanouškům naději na zisk bodů.

Ve 47. minutě střílel na bránu Řezáč, gólman se ale hbitě roztáhl a nohou vytáhl míč ven z brány. Po rohovém kopu mířili hráči ze skrumáže vedle. Speřice se nedokázaly prosadit ani po přesném rohu Jančíka, v 70. minutě, kdy měl na hlavě gólové zakončení Kolčava. Utkání bylo poměrně nervózní, ze strany Pelhřimova plné zákroků nejen na hráče ale i na gólmana. Rozhodčí rozdával jednu kartu za druhou. V 78. minutě byl po 2. žluté kartě za faul na gólmana vyloučen pelhřimovský Honzl. Červená karta přišla také na straně Speřic, kdy byl za oplácení zbytečné strčení do soupeře v přerušené hře v 85. minutě vyloučen autor obou gólů Svoboda. Do sprch byl předčasně poslán za faul na Eremiáše také pelhřimovský Hána. V 90.+2. minutě vystřídal Eremiáše Jiří Merunka. Skóre již hráči změnit nedokázali, a tak se rozešli smírně 2:2.

V dalším zápase narazíme doma na TJ Slavoj Polná, výkop je 1. 10. 2023 v 15:00.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„Utkání jsme začali špatně a opět nás srazily individuální chyby. Zvládli jsme sice vyrovnat, ale měli jsme vyhrát. Dokázali jsme si vytvořit mnoho šancí, které jsme měli proměnit. Rozhodčí neměl v obou poločasech nastavený stejný metr na pískání faulů. Hráči pak nevěděli, co si mohou ve hře dovolit a zákroky, které v prvním poločase nechával bez povšimnutí začal ve druhém poločase trestat. Když jsem viděl v neděli derby Slavia x Sparta a dozvěděl se tresty za červené karty, tak si myslím, že by všichni hráči, kteří dostali karty v utkání Pelhřimov x Speřice měli být od trestů osvobozeni a měli by v následujícím kole hrát. Za zákroky na derby pražských „S“ měli hráči dle mého názoru dostat trest na půl roku. Na derby se koukají všichni fanoušci, především i děti, kterým dospělí svým chováním nejdou vůbec příkladem. V naší soutěži jsou ale tresty jiné. Jestli Pavel Svoboda dostane za strčení do protihráče méně než tři utkání, budu překvapený.“

FK Maraton Pelhřimov

Richard Zeman, trenér Pelhřimova:

„Zatímco soupeř nastoupil dle očekávání v nejsilnějším složení, my jsme přes víkend přišli o další tři hráče. Chtěli jsme se v derby opírat o svou levou stranu, ale při absenci Homolky a Moravy jsme v utkání měli vlevo problémy. Začátek nám vyšel skvěle a Fialka, který s virózou ležel v týdnu, zařídil dva góly. Hosté byli opaření, mohli inkasovat třetí gól, ale my je naivně pustíme zpátky do zápasu. Při obou slepených brankách jsme si počínali netakticky, nedůsledně a nedůrazně. Celý týden se o tom bavíme, ale bohužel jsme v tomto směru nepoučitelní a ty chyby se opakují. Pak jsme za to tvrdě trestáni a úsilí celého týmu přijde vniveč. Druhý poločas měl ke třem bodům blíže soupeř. Díky rohovým kopům, které skvěle zahrával Jančík a trojice Vlček, Kolčava, Fukan pro nás byla těžko bránitelná. Také v tomto směru ve vyšší soutěži zatím zaostáváme. Samostatnou kapitolou byl výkon rozhodčího, který byl nejslabším článkem utkání. Chtěl bych se ohradit proti oběma červeným kartám. Honzl při druhé žluté kartě nefauloval a dorostenec Hána dostal ostrou červenou za zákrok zepředu“.

Videozáznam utkání dosud na webu tvcom.cz není k dispozici.

IMG_4786.JPGNapětí na speřické lavičce před pokutovým kopem...

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                             2:2 (2:2)

Branky Pelhřimova:            13. Jan Fialka, 16. Tadeáš Smejkal

Branky Speřic:                    38. (PK) a 40. Pavel Svoboda

Sestava Pelhřimova:          Lukáš Pech – Daniel Poul (K), Jan Fialka (85. Antonín Morava), David Viktora (25. Jiří Honzl), Andrej Fikar (85. Benjamin Hána), Tadeáš Smejkal, Stanislav Zacha, Michal Niederle, Tomáš Vacek (61. Daniel Jiřík), Lukáš Rajtmajer, Adam Šimon

Trenér:                                 Richard Zeman

Sestava Speřic:                  Dominik Švec – Martin Řezáč, Dominik Vlček, Marek Fukan, Pavel Honzárek (K), – David Jančík, Patrik Pech, Ladislav Kolčava – Patrik Soukup, Pavel Svoboda, Martin Chlubna (23. Martin Eremiáš, 90.+2. Jiří Merunka)

Trenér:                                 Jiří Holenda

Žluté karty:                          5:5 (30. Adam Šimon, 37. Tadeáš Smejkal, 58. a 78. Jiří Honzl, 85. Daniel Poul – 28. Josef Moravec, 53. Martin Eremiáš, 65. Ladislav Kolčava, 66. Patrik Pech, 85. Marek Fukan)

Červené karty:                    2:1 (78. Jiří Honzl, 89. Benjamin Hána – 85. Pavel Svoboda)

Rozhodčí:                            Ondřej Vlk – Tomáš Svoboda, Ladislav Svoboda, delegát: Martin Machala

Diváci:                                  518

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.