TJ sokol lanžhot x TJ Dálnice Speřice 2:0

Hráči a fanoušci Speřic vyjeli k prvnímu jarnímu utkání k nejvzdálenějšímu soupeři, a to na hřiště jihomoravského TJ Sokol Lanžhot.

Na soupisku přibyli ke konci zimní přípravy tři noví hráči. Z TJ Slavoj Žirovnice jsme získali Vojtěcha Cajze, který posílí naše záložní řady. Z TJ Sokol Lučice, také do záložní řady, přišel Nicolas Vrána (27) a z TJ Sokol Čechtice k nám přestoupil Adam Dufek (19), který nastupuje v obranné řadě.

Do utkání s druhým celkem divizní tabulky trenérovi chybělo především kvůli zranění hned několik opor z podzimní části: Svoboda, Štěpánek, Pohan, Holenda, Kolčava, Fukan … Do hry nezasáhl ani Jančík, který byl pouze na lavičce.

V prvním poločase si hráči Speřic vytvořili pouze jednu šanci. „Tutovku“ však Cajz neproměnil. Domácí poslal do vedení ve 29. minutě Jakub Krč, který přidal branku i v 77. minutě a zařídil výhru Lanžhota 2:0.

Utkání se odehrálo za silného větru. Od začátku byli více na míči domácí, ale kvůli nepřesnostem a včasným obraným zákrokům hráčů Speřic gólman Švec nemusel často vůbec zasahovat. Inkasoval však z první povedené akce. Po rychlé kombinaci domácích ve 29. minutě mířil centr na zadní tyč, kde hlavičkoval Jakub Krč do odkryté brány – 1:0.

Domácí pokračovali v tlaku, ale další zdařilou akci Švec zlikvidoval. Do nadějné brankové příležitosti se po přesné průnikové přihrávce od Vlčka dostal ve 37. minutě Vojtěch Cajz a mířil téměř sám na bránu. Jeho akci ale z blízka vychytal domácí gólman Riška. Nebezpečnou střelu Lanžhota vytáhl Speřický brankář nad břevno, a tak první půle skončila 1:0.

Do druhé části utkání nastoupili domácí se stejným tlakem a postupnými kombinačními přihrávkami či po našich chybách se dostávali do šancí. V 63. minutě musel kvůli zranění vystřídat Martin Řezáč a nahradil ho Pavel Jiřík. Další ohrožení Lanžhotské brány přišlo ze strany Speřic až v průběhu druhého poločasu, kdy po faulu na Cajze zahrával standardní situaci Soukup. Domácí gólman ale balon s pomocí spoluhráčů zlikvidoval. V 71. minutě do své divizní premiéry nastoupil Nicolas Vrána, když vystřídal Martina Eremiáše. Rychlý náběh domácí Richard Svoboda neproměnil, jelikož mu prostor pro zakončení zmenšil Švec. Domácí si počkali na druhou branku až do 77. minuty, kdy ze standardní situace po signálu zvýšil Jakub Krč skóre na 2:0.

Po inkasované brance byli Speřice více na útočné polovině než v předchozím průběhu zápasu. Střelou z větší vzdálenosti vyzkoušeli pozornost domácího brankáře. Dalším akcím však chybělo lepší zakončení a branku dát nedokázali. Utkání tak skončilo výhrou domácích 2:0.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„Kluci se s absencí spoluhráčů vypořádali poměrně dobře, fyzicky jsme soupeři určitě stačili. Na domácích bylo vidět, že jsou nervózní. Ztráceli míče v prostředku, občas odehráli ledabyle balon do autu. Určitě se toho dalo využít, ale na to, abychom je víc potrápili, už jsme neměli síly. Po druhé brance už si domácí zbytek zápasu v pohodě pohlídali. Zápas v Lanžhotě byl těžký, ale čekali jsme to. Na druhou stranu si myslím, že jsme domácí docela potrápili. Hráli jsme z bloku a pouštěli se do rychlých protiútoků. Bohužel se nám v Lanžhotě zranil Martin Řezáč. Vypadá to na delší dobu, má něco s kotníkem. To je pro nás velká ztráta, protože už tak postrádáme dost hráčů základní sestavy. Ale nedá se nic dělat, na Meziříčí se připravíme.“

Lanžhot x Speřice 10. 3. 2024

Souhrnné informace z utkání včetně fotogalerie naleznete na webových stránkách TJ Sokol Lanžhot. https://sokol-lanzhot.cz/muzi-a-tj-dalnice-sperice-2024-03-10

Videozáznam ze zápasu je k dispozici zde:

Výsledek:                     2:0

Branky:                        29. a 77. Jakub Krč

Sestava Lanžhot:     Erik Riška – Peter Šenk, Tomáš Milota, Peter Mikúšek (K), Artur Pidruchnyi – Richard Svoboda, Andrej Rampáček (77. Radoslav Ciprys), Marko Totka, Jakub Krč (87. Tomáš Jirava), Timotej Kollár (46. Erik Burac) – Lubomír Peter Balážik

Trenér:                         Stanislav Velický

Sestava Speřice:        Dominik Švec – Pavel Honzárek, Petr Šíma, Dominik Vlček (K), Martin Řezáč (63. Pavel Jiřík) – Vojtěch Cajz, Jiří Merunka, Martin Eremiáš (71. Nicolas Vrána) Patrik Pech, Patrik Soukup – Vojtěch Zach

Trenér:                         Jiří Holenda

Žluté karty:                  1:2 (82. Artur Pidruchnyi – 66. Patrik Soukup, 76. Vojtěch Cajz)

Rozhodčí:                    Kamil Prokůpek – David Šimoník, Jan Havrlant, delegát: Zbyněk Vlčnovský

Diváků:                         245

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.