FSC Stará říše x TJ Dálnice Speřice 0:0

K dalšímu diviznímu utkání zajížděli hráči Speřic do Staré Říše a očekávalo se, že by mohli přivézt tři body, to se ovšem nestalo a pouze remizovali 0:0. Síly na hřišti byly vyrovnané, ale k žádné vyložené brankové příležitosti nedošlo.

V 19. minutě fauloval Honzárek před hranicí vápna a byl nařízen volný přímý kop. Střelu Moravec vytáhl nad bránu. Ve 42. minutě si pro centr Jančíka, který mířil před bránu na hlavičkující spoluhráče v klidu vyskočil gólman Staré Říše Dutka. Vzápětí na druhé straně hřiště nebezpečnou střelu mířící do středu brány vyrazil brankář Moravec. Těsně před koncem poločasu zabránil Svobodovi ve skórování domácí hráč, a tak první poločas skončil nerozhodně 0:0.

Po přestávce nahradil Svobodu Soukup a Vágnera Pohan. Druhý poločas již byl na brankové příležitosti bohatší, ale ani v něm branka nepadla. V 53. minutě vystřelil šikovně na bránu Merunka. Pro míč se ale domácí gólman natáhl a ve skórování mu zabránil. O pět minut později se štěstím vyrazil příležitost Vlčka brankář domácích, který také zlikvidoval střelu Speřic v 65. minutě. V 71. minutě šel ze hřiště kvůli zranění Pohan a nahradil ho Eremiáš. Hra se neustále přelévala ze strany na stranu. Střelu Staré Říše vyrazil do bezpečí Moravec a rozehrávku ze standardní situace také poslal mimo bránu. Velkou brankovou příležitost měly Speřice po rohovém kopu v 85. minutě, kdy hlavičkoval Kolčava, ale střelu z brány vyrazil domácí gólman. Zakončení Staré Říše po zemi zlikvidoval Moravec. Na druhé straně se hlavička Vlčka těsně nevešla mezi tři tyče, a tak utkání skončilo bezbrankovou remízou 0:0.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„Zápas pro diváky nebyl moc atraktivní obě družstva hrála ze zabezpečené obrany. Až druhá půle přinesla nějaké šance. Bod z venkovního hřiště bereme všemi deseti. To, že jsme neinkasovali je také dobré, to se nám v divizních zápasech moc často nestává. S výsledkem jsem spokojený. Mrzí mě však dvě zranění, která vypadají dlouhodoběji.“

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

Sestava Speřice:       Josef Moravec – Pavel Honzárek (K), Ladislav Kolčava, Dominik Vlček, Martin Řezáč – Jiří Holenda, Patrik Pech, Jiří Merunka, David Jančík, Matěj Vánger (46. Patrik Soukup) – Pavel Svoboda (46. Martin Pohan, 71. Martin Eremiáš)

Trenér:                       Jiří Holenda

Sestava Staré Říše:  Roman Dutka – Josef Pospíchal (46. Maksym Zarovnii), Adam Svoboda (88. Jan Pekárek), David Čížek, Jiří Cejpek, Oleh Kvych, Richard Svoboda, Tomáš Lát, Lukáš Kryštůfek (K) (44. Tomáš Trojan), Jan Chramosta, Serhii Bozorenko (78. Jáchym Špalek)

Trenér:                        Lukáš Staněk

Žluté karty:                 2:1 (35. David Čížek, 47. Maksym Zarovnii – 56. Ladislav Kolčava)

Rozhodčí:                   Jiří Pavlas, Martin Půček, Ondřej Cieslar, delegát: Václav Briksa

Diváků:                       200

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.