SK horní cerekev x TJ DÁLNICE SPEŘICE B 2:4

Hned v prvním kole Okresního přeboru Pelhřimovska k sobě los svedl dva týmy, které v minulém ročníku soupeřily o první příčky tabulky, a tak utkání slibovalo kvalitní hru na obou stranách.

V utkání jsme dokázali skórovat jako první a to, když Ganobjak po rohu trefil z voleje pravačkou balón k tyči. Netrvalo dlouho a v 11. minutě domácí překonali gólmana Maďara a vyrovnali na 1:1. O deset minut později jsme zahrávali volný nepřímý kop a po jeho rozehrání Ganobjak zakončil na 2:1.

Ve 34. minutě domácí opět srovnali skóre utkání – 2:2. Ale ještě před koncem prvního poločasu se nám ve 41. minutě podařilo dát branku. David Moravec vhodil dlouhý aut. Huňáček prodloužil a na zadní tyči zavíral Merunka a nechytatelně zakončil pod víko.

Poslední branka padla v 77. minutě, kdy po akci Tomáše Krčila následovala výborná souhra Zacha s Jiříkem, který dorážel míč do brány a zpečetil tak výsledek utkání ve prospěch Speřic 4:2.

Jiří Menšík, trenér B týmu Speřic:

„V utkání proti Horní Cerekvi jsme se museli obejít bez dvou zkušených hráčů – Holendy a Pohana, ale i bez nich jsme si dokázali poradit. Musím kluky, kteří nastoupili pochválit, všichni dneska podali suprový výkon. Ganobjak se Šímou si dobře počínali v obraně, záloha odvedla dobrou práci a vše završili bojovní útočníci Huňáček s Jiříkem, a tak jsme zaslouženě zvítězili 4:2.“

Výsledek:                           2:4 (2:3)

Branky Horní Cerekev:    11. Jaroslav Serbus, 34. Jan Kasal

Branky Speřice:               8., 21. Vladislav Ganobjak, 41. Jiří Merunka, 77. Pavel Jiřík

Sestava Horní Cerekev:  Adam Kopřiva – Martin Brada, Matěj Šimák, Jakub Havel, Lukáš Houdek, Jaroslav Serbus (K), Pavel Chadim (60. Vojtěch Hrdina), Jan Kasal (70. Vojtěch Hrdina), Josef Koten, Ján Kubík, Pavel Benda

Sestava Speřice:             Petr Maďar – Miroslav Čermák (46. Lukáš Svoboda), Petr Šíma, Vladislav Ganobjak, David Moravec, Vojtěch Zach, Pavel Nápravník, Jiří Merunka (K), Pavel Jiřík (88. Jiří Menšík), Jan Moravec (80. Jan Hnát) – Patrik Huňáček (61. Tomáš Krčil)

Žluté karty:                       3:1 (30. Ján Kubík, 32. Josef Koten, 80. Vojtěch Hrdina – 75. Pavel Nápravník)

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.