TJ Dálnice Speřice x TJ Sokol lanžhot 0:2

Zápas navázal na slavnostní předání zápisu Speřic do České knihy rekordů jako „Nejmenší vesnice hrající fotbalovou divizi“.

Utkání přihlížela fantastická návštěva – 550 diváků. Obě mužstva hrála defenzivně a čekala na rychlé útoky. Hra se odehrávala uprostřed hřiště. Brankové příležitosti tak po začátku utkání vidět nebyly. První střelu utkání, Lanžhotského Krče v 15. minutě, vyrazil speřický brankář Švec na roh. Další akce hostů se bránícím hráčům dařilo včas likvidovat. Lanžhot měl převahu na míči. Především Ravas byl pro speřickou obranu velmi nebezpečný a na poslední chvíli ho několikrát zastavoval stoper Štěpánek. Ve 23. minutě po faulu na Pecha, zahrával David Jančík standardní situaci. Hráči sice míč za záda gólmana Žúrka dostali, ale branka kvůli faulu neplatila. Další situace, ve kterých se ocitali především Svoboda s Jančíkem likvidovala důsledná obrana hostů, která k našim hráčům přistupovala včas a nedala jim moc prostoru.

Ve 41. minutě již speřická obrana Lanžhot neuhlídala. Brankář Švec vyběhl proti Kollárovi, ten však ještě přihrával Krčovi, který měl odkrytou prázdnou bránu a i přes zasahujícího obránce dokázal skórovat – 0:1 pro Speřice. Speřice se nevzdaly a chtěli vyrovnat. Štěpánkův přesný centr na Svobodu a jeho přihrávka před bránu, gólmana hostů neohrozili. Vzápětí, z dalšího rychlého protiútoku Lanžhotu domácí opět inkasovali, když se trefil Tomáš Ravas – 0:2. Do kabin se šlo tak za dvoubrankového manka pro Speřice.

Druhý poločas pokračoval podobně jako ten první. Brankové příležitosti téměř nebyly. Hosté si bránili svůj dvoubrankový náskok a Speřice do akcí nepouštěli. Střela Holendy ze standardní situace mířila vedle tyče. Speřice mohly ke konci zápasu inkasovat ještě třetí gól. Akci Lanžhotského Gaňi v 90. minutě nadvakrát skvěle zlikvidoval Švec. Pozdější střelu mířící do brány vytěsnil konečky prstů nad.

V utkání si Speřice vyloženou brankovou příležitost nevytvořili, a tak prohráli 0:2.

Na další zápas zavítáme v sobotu 3. 6. 2023 na hřiště do Humpolce, kde nastoupíme od 15:30 hodin. Utkání bude věnováno sbírce pro Viktorka Vondrejse, který potřebuje finance na svou léčbu.

Jiří Holenda, trenér Speřic: „Lanžhot je fotbalově velmi dobrý, v utkání byl prakticky bezchybný, dobře kombinoval. My jsme dozadu odvedli dobrý výkon, bohužel závěr prvního poločasu nám nevyšel, když jsme dvakrát inkasovali. V ofenzivě jsme moc nebezpeční nebyli, Lanžhot nám moc okének v obraně nenechal. Zkoušeli jsme chodit rychlými útoky na polovinu soupeře, ale oba stopeři si obranu dobře dirigovali. Párkrát jsme zahrozili ze standardek, když míč lítal kolem tyčí, ale ze hry jsme si nic nevytvořili."

TJ Sokol Lanžhot

Jaroslav Hílek, trenér Lanžhota: „Toto utkání se nám výborně povedlo. Hráli jsme kombinačně, měli jsme převahu jak v držení balonu, tak v počtu šancí, bylo to opravdu dobré. Mohli jsme vyhrát i vyšším výsledkem, ale kluky každopádně musím pochválit, jak to odehráli, s nulou vzadu a jistý výkon vepředu. Obě branky padly po našich vykombinovaných akcích, jak Krč, tak Ravas, doráželi balon prakticky do prázdné branky. V první půli jsme si tím vytvořili dostatečný náskok a ve druhé půli u jsme nenechali soupeře, aby se dostal zpět do zápasu, míč jsme jim moc nepůjčovali. Musím také pochválit domácí oddíl za skvěle připravené hřiště, to byl parádní trávník, na kterém se nám opravdu dobře hrálo.“

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

IMG_0410.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                     0:2 (0:2)

Branky Lanžhot:         41. Jakub Krč, 45+1 Tomáš Ravas

Sestava Speřice:        Dominik Švec – Pavel Honzárek, Petr Šíma, Martin Řezáč, Martin Štěpánek – Patrik Pech (74. Matěj Fejt), David Jančík, Martin Eremiáš (57. Jiří Holenda), Dominik Vlček, Martin Pohan (83. Marek Fukan) – Pavel Svoboda

Trenér:                          Jiří Holenda

Sestava Lanžhot:     Dominik Žúrek – Lukáš Koprna, Tomáš Milota, Peter Mikúšek (K), Lubomír Peter Balážik, Marko Totka, Timotej Kollár, Tomáš Ravas, Artur Pidruchnyi, Daniel Bogdalík (76. Radoslav Ciprys), Jakub Krč (86. Gabriel Gaňa)

Trenér:                          Jaroslav Hílek

Žluté karty:                   55. Martin Pohan, 80. David Jančík

Rozhodčí:                     Miroslav Nejezchleb, Jakub Machorek, Radim Holub, delegát: Petr Karas

Diváků:                         550

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.