TJ Dálnice Speřice x sk tatran Ždírec nad doubravou 0:2 - MOL CUP

Speřice nastoupily k utkání předkola domácího poháru MOL Cup proti Tatranu Ždírec nad Doubravou. Terén byl po dopoledním dešti podmáčený, ale na hru to nemělo podstatný vliv.

Pro utkání měl trenér Holenda k dispozici dvě letní posily. V základní sestavě nastoupil Ladislav Kolčava (č. 2), který naposledy působil v Rakousku a předtím strávil dlouhé roky v FC Vysočina Jihlava. Mezi náhradníky byl připraven Martin Duba (č. 12), který naposledy hrál za SK Horní Cerekev.

První poločas byl poněkud rozehřívací a moc brankových příležitostí si hráči nevytvářeli. Ve 33. minutě však otevřel skóre Matěj Vopršal. O pár minut později byla k vidění přízemní slibná šance Jančíka, pro kterou se však brankář Ždírce dokázal natáhnout a střelu vyrazil. Následoval závar před bránou, který také gól nepřinesl. Do kabin se tak šlo za nepříznivého stavu pro Speřice.

Po přestávce došlo ke dvojímu střídání. Štěpánka nahradil nováček Martin Duba a Jiřího Holendu Martin Eremiáš. Do druhého poločasu vlétli domácí aktivněji. Hrál se běhavý a kombinační fotbal. Speřická posila, Ladislav Kolčava, mohl vsítit svůj premiérový gól, ale krásnou střelou rozezvučel jenom břevno. Na druhé straně hřiště mohli skóre navýšit hosté, ale na střelu po zemi k zadní tyči naštěstí pro domácí nikdo nedosáhl. Míč z útočné akce Speřic poslal Martin Řezáč pouze na brankáře hostů. V 68. minutě byl Málkem faulovaný po straně útočící Dominik Vlček. Ždírecký hráč viděl žlutou kartu, Vlček za oplácení faulu červenou.

V 72. minutě Patrika Soukupa vystřídal Matěj Vágner. Speřice se nevzdaly a pokračovaly v útočných akcích, hráčům se bohužel v koncovce nedařilo. Ždírec začal více faulovat a v 79. minutě byl vyloučen P. Novotný. V 5. minutě nastavení unikl hráčům Speřic znovu Matěj Vopršal a postupoval sám na brankáře Švece. V zakončení k tyči se nemýlil a zpečetil tak výsledek na 0:2. Do dalšího kola poháru tak postoupil Ždírec nad Doubravou, který se střetne se Zbrojovkou Brno.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„První poločas jsme nehráli dobře, byli jsme pomalí a málo aktivní. Hodně jsme nakopávali. Druhý poločas, po vystřídání, se hra zlepšila. Začali jsme být aktivnější, začali jsme si vytvářet gólové příležitosti, ale neproměnili je. Kaňkou na zápase je nesmyslné vyloučení Vlčka, který si trest přinese do divizních utkání.“

IMG_1984.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                         0:2 (0:1)

Branky Ždírec:                33. a 95. Matěj Vopršal

Sestava Speřice:          Dominik Švec – Pavel Honzárek, Martin Štěpánek (K) (46. Martin Duba), Ladislav Kolčava, Martin Řezáč – Dominik Vlček, David Jančík, Jiří Holenda (46. Martin Eremiáš), Patrik Pech – Pavel Svoboda, Patrik Soukup (72. Matěj Vágner)

Trenér:                             Jiří Holenda

Sestava Ždírec n. D.:    Miroslav Vlček – Ondřej Pavlas, Marek Svoboda, Jiří Veselský (89. Vlastislav Legát), David Vrána (70. David Procházka), Jan Novotný, Pavel Pátek (56. Martin Koutný), Matěj Vopršal, Jan Málek, Pavel Novotný (K), Ondřej Štědrý

Trenér:                             Michal Votava

Žluté karty:                      0:5 (68. Jan Málek, 76. Marek Svoboda, 88. Jiří Veselský, 88. Ondřej Štědrý, 93. Matěj Vopršal)

Červené karty:                1:1 (68. Dominik Vlček – 79. Pavel Novotný)

Rozhodčí:                       Roman Fabeš – Ondřej Terber, Samuel Hána

Diváků:                            250

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.