TJ DÁLNICE SPEŘICE B x SK Jiřice 2:3

Sousedské derby s SK Jiřice rozhodl nepovedený první poločas ze strany Speřic, kdy hosté dali tři góly a byli v komfortním vedení. Přestože Speřice byly po prostřídání hráčů ve druhém poločase velmi aktivní, náskok smazat nedokázaly, a prohrály 2:3.

První půle nebyla ze strany Speřic vůbec povedená. První branka Jiřic padla již ve 3. minutě utkání, kdy po rohovém kopu hlavičkoval Čepl přesně do brány – 0:1. Ve 26. minutě zakončil Pavel Nápravník těsně nad bránu. Na opačné straně mířil jiřický Příhoda po zemi těsně mimo bránu. Po zdařilé přihrávce od Tomáše Krejčího zakončil Patrik Huňáček těsně vedle brány. Ve 33. minutě se skóre měnilo podruhé, a to opět na straně Jiřic. Jan Řezáč se trefil těsně k tyči Tkadlecovy brány – 0:2.

Třetí branka padla zanedlouho, kdy se po chybě v domácí obraně trefil Vladislav Zach, opět přesně k tyči – 0:3. První půle tak skončila poměrně velkým rozdílem ve skóre.

Do druhého poločasu Speřice prostřídaly a vstoupily do něj velmi aktivně. Jiřice jako by přestaly hrát, a to se jim nevyplatilo. Nejprve Tomáš Marek hlavičkoval těsně vedle brány, ale v 61. minutě, po závaru před bránou, se již dokázal prosadit a míč do brány protlačil – 1:3. V 75. minutě, po faulu na Tomáše Krčila, zahrával Pavel Nápravník standardní situaci. Vyslal přesný centr a k míči se dostal opět Krčil, který hlavičkou překonal gólmana Zabloudila a snížil na 2:3. V 82. minutě měl na hlavě další branku opět Marek, ale nebyl důrazný a míč pouze lehce tečoval. Další zakončení zkusil Vojta Zach, ale trefil jen nad bránu. Speřice vyrovnávací gól dát nedokázaly, a tak prohrály se sousedními Jiřicemi 2:3.

V příštím utkání, 30. 9. 2023, zajíždí B tým do Obrataně, kde zápas začíná v 15:00.

Jiří Menšík, trenér B týmu Speřic:

„Ani nevím, co bych na to řekl. Totálně jsme zaspali první půli v nasazení a zájmu o hru. Druhý poločas už byl lepší, ale ani to nestačilo na otočení zápasu.“

IMG_4738.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                              2:3 (0:3)

Branky Speřic:                     61. Tomáš Marek, 75. Tomáš Krčil

Branky Jiřic:                         3. Adam Hložek, 33. Jan Řezáč, 42. Vladislav Zach

Sestava Speřic:            Daniel Tkadlec – David Moravec, Vladislav Ganobjak, Vojtěch Zach, Miroslav Čermák – Matěj Linhart (46. Jiří Holenda), Pavel Nápravník, (K) Jiří Merunka, Tomáš Krejčí (60. Tomáš Krčil), Josef Boček (46. Jan Hnát) – Patrik Huňáček (46. Tomáš Marek)

Sestava Jiřic:                      Roman Zabloudil – Patrik Koten, Petr Příhoda (K), Jakub Dvořák, Adam Hložek (61. Martin Jelínek), Tomáš Jůzl, Miroslav Jirků, Roman Čepl, Marek Sadský, Vladislav Zach, Jan Řezáč (75. Jakub Růžička)

Žluté karty:                          2:2 (56. Vladislav Ganobjak, 85. David Moravec – 56. Petr Příhoda, 74. Miroslav Jirků)

Diváci:                                   50

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.