TJ Dálnice Speřice x msk břeclav 3:4

Speřice nedokázaly navázat na poslední vítězství a z utkání s Břeclaví odešly bez bodového zisku.

Po předchozích výsledcích a předvedené hře, pomýšleli domácí na další bodový zisk s předposlední Břeclaví. Nakonec zápas neprobíhal podle našich představ a po gólové přestřelce jsme si i tak připsali další prohru do tabulky.

Utkání přitom začalo nadějně. Netrvalo dlouho a v 5. minutě otevřel skóre utkání střelec Svoboda. Soukup našel přesnou přihrávkou mezi dvěma břeclavskými hráči ve středu hřiště rozeběhnutého Svobodu. Ten postupoval sám na brankáře, kde 20 metrů od brány přeloboval vybíhajícího Fibingra a poprvé rozjásal domácí fanoušky – 1:0. Odpověď Břeclavi přišla rychle. V 8. minutě, po skrumáži před domácí brankou a nedůsledném odkopu od brány, se dostal k míči Grábl. Ten vyslal tvrdou střelu na branku, která po teči Skočovského zapadla do Moravcovy brány – 1:1. Ve 23. minutě otočili hosté skóre utkání na svoji stranu. Na rohový kop si vyskočil úplně volný Grábl a míč pohodlně uklidil do sítě – 1:2. Další šanci navýšit vedení měli hosté ve 39. minutě. Naštěstí v tlačenici před domácí brankou nedokázal žádný z Břeclavských přesně zakončit. Hned ve 40. minutě mohli ale domácí vyrovnat. Opět krásná spolupráce Soukup – Svoboda. Soukup poslal míč na rozběhnutého Svobodu, který by šel sám na bránu, ale byl zastaven těsně před pokutovým územím. Rozhodčí zákrok jako faul neposoudil. První půle nepřinesla moc pohledný fotbal. Ani jednomu z týmu nevyházely přihrávky a hra byla dost kouskovaná. Do kabin se však šlo za nepříznivého stavu pro domácí.

Po přestávce vystřídal zraněného Řezáče Štěpánek a Jančíka Eremiáš. Druhý poločas začal v podstatě totožně jako celý zápas. Po pěti minutách hry vyrovnal po rohu Vlček. Krásný roh zahrál Soukup, a tak nějak osamocený Vlček ťukl lehkou hlavičkou uklidňující gól. Zápas tak začínal v podstatě od znovu – 2:2. Po souboji s Kolčavou dopadl tvrdě na zem brankář Fibingr, který po několika minutách utkání nakonec vystřídal a nahradil ho Sova. Na odpověď hostů jsme nemuseli čekat dlouho. V 58. minutě vystřelil těsně k pravé tyči osamocený Kristoň a brankář Moravec na míč nedosáhl – 2:3. Speřice se naštěstí zvedly a začaly bojovat alespoň o bod. I když Břeclav se také dokázala dostat do šancí. Snaha přinesla v 75. minutě první a zároveň poslední ovoce. A zase osvědčená spolupráce Soukup – Svoboda. Nadýchaný centr Soukupa našel hlavou nehlídaný Svoboda a zakončil – 3:3. Merunku vystřídal Duba. Pravděpodobně všichni příznivci Speřic doufali, že vytoužené tři body nakonec přece jen urveme. Bohužel pomyslnou kudlou do zad byl poslední gól utkání. Po nedůslednosti hráčů v útočné polovině a následném nedůrazném odkopu navrátilce Štěpánka, před vybíhajícím Moravcem, se dostal k zakončení opět Skočovský a přeloboval jak obránce, tak brankáře. Poslední 90. minuta – 3:4. Konec utkání.

Příští kolo nás čeká venku Ždírec. Úvodní hvizd zazní v sobotu 21. 10. 2023 ve 14:30.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„Zápas, který jsme měli zvládnout za tři body se nám nepovedl. Vytvořili jsme spoustu individuálních chyb a soupeř je 100% potrestal. Pokud budeme chtít bodovat, nesmíme takové chyby dělat. Samozřejmě jsme zklamaní, že jsme nezískali body, nakonec ani jeden. Po průběhu zápasu jsme v 90. minutě udělali další z našich individuálních chyb a soupeř ji potrestal. V neposlední řadě mě mrzí další dvě zranění, která vypadají, že budou dlouhodobá.“

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

IMG_5519.JPGVíce fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                      3:4 (1:2)

Branky Speřice:           5. a 75. Pavel Svoboda, 50. Dominik Vlček

Branky Břeclav:           8. a 90. Milan Skočovský, 23. Filip Grábl, 58. Matěj Kristoň

Sestava Speřice:       Josef Moravec – Martin Řezáč (46. Martin Štěpánek), Marek Fukan, Ladislav Kolčava, Pavel Honzárek (K) – Dominik Vlček, David Jančík (46. Eremiáš Martin), Patrik Pech, Jiří Merunka (81. Martin Duba) – Patrik Soukup, Pavel Svoboda

Trenér:                          Jiří Holenda

Sestava Břeclav:         David Fibingr (68. Tadeáš Sova) – Milan Skočovský, Christopher Hynek, Robert Knotek, Jan Hloch (K), Tomáš Kovařík, Martin Malacka (46. Matěj Kristoň), Filip Grábl, Tomáš Vocílka, Jakub Fiala, Matěj Mikáč

Trenér:                          Radomír Víšek

Žluté karty:                 2:4 (16. Patrik Pech, 53. Ladislav Kolčava – 62. Tadeáš Sova, 75. Robert Knotek, 88. Matěj Mikáč, 90.+3. Jan Hloch)

Rozhodčí:                     Karel Kříž, Jan Vařacha, David Landsman, delegát: Josef Bábíček

Diváků:                          300

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.