TJ Dálnice Speřice x SFK Vrchovina nové město na moravě 0:2

V neděli 17. 9. 2023 nastoupily Speřice proti favorizované Vrchovině. Hráči sedmdesát minut dokázali držet čisté skóre, poté padl smolně tečovaný gól a nakonec prohráli 0:2.

Po faulu na Jančíka zahrával tentýž hráč standardní situaci. Zamířil přímo k tyči, kde však stál gólman hostů Šmída a střelu zlikvidoval. Nebezpečně hlavičkovaný balón po standardní situaci Vrchoviny likvidoval brankář Švec. Po dalším zákroku na Jančíka mířil na bránu Vlček. Pro míč si opět došel gólman Vrchoviny. Z poloviny hřiště zkoušel štěstí hráč Nového Města, Švec však zvládnul balón vytečovat ven z brány na roh. Po závaru před  bránou mířil hostující hráč těsně vedle brány a další vyloženě brankové příležitosti zabránil přesným skluzem Eremiáš. Před koncem poločasu mohl z rychlého protiútoku skórovat novoměstský Sytař, naštěstí však nezamířil do brány, ale těsně vedle tyče. První poločas byl na obou stranách plný nepřesností v útočných situacích. Obrany fungovaly velmi dobře, a tak se do šaten šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Domácí se od začátku druhého poločasu víceméně bránili. Nad bránu mířil hostující Boušek. Další útočnou akci likvidoval zblízka perfektně chytající Švec. V dalších útočných akcích mířila Vrchovina mimo tři tyče. V 52. minutě nahradil v útoku Vojtu Zacha útočník David Vincenc, který o víkendu přišel na hostování z SK Jiřice. Druhý poločas byl převážně v režii Vrchoviny. Domácím začaly docházet síly, z čehož mladí hosté po čase dokázali vytěžit maximum. Další prudkou střelu vyrážel z brány Švec. Následně však Vlček fauloval a sudí nařídil standardku z nebezpečné vzdálenosti. K rozehrávce se postavil Nečas, který nastřelil domácí zeď, od které se míč nejprve odrazil do výšky a pak nešťastně přímo do brány. Domácí gólman na balón nezvládl zareagovat, a tak po sedmdesáti minutách bezbrankového stavu šli hosté do vedení 1:0.

Po obdržené brance hráči Speřic trochu ožili a snažili se chodit do útočných akcí, zužovaly je však nepřesnosti. Trenér sáhl ke střídání a ze hřiště odešli Merunka s Eremiášem a nahradil je Ganobjak s Bočkem. Dvakrát se do útočné akce dral Vlček, pokaždé bohužel fauloval, a tak ho sudí v útoku zastavil. Velmi nadějnou příležitost k vyrovnání měl z otočky Fukan, mířil však vysoko nad ochrannou síť. Po přesné přihrávce Soukupa před bránu mířil Vlček nad, a tak se mohl pouze chytit za hlavu z promarněné příležitosti. Na druhé straně zakončení z bezprostřední blízkosti nohou vyrážel Švec. Pro další hlavičkové zakončení si šel opět Vlček, ale vychytal ho bezchybný Šmída. A tak platilo známé „nedáš, dostaneš“. Po rychlé útočné akci, kterou nezastavil faulující Ganobjak, centroval Partl. Balón našel před bránou nehlídaného Dubu, který míč v 90.+3. minutě napálil do spodní strany břevna. Míč zapadl za záda domácího gólmana, hosté navýšili vedení na 2:0 a zpečetili tak výsledek utkání.

V příštím, již 8. kole, zajíždí tým Speřic na půdu FK Maraton Pelhřimov, se kterým se v nedávných letech utkával v rámci Krajského přeboru Vysočiny. Úvodní hvizd utkání je 24. 9. 2023 v 15:30 hod.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„Výsledek nás vůbec netěší, ale předvedená hra v prvním poločase nebyla vůbec zlá. Dobře jsme bránili a vytvořili si i nějaké příležitosti. Ve druhém poločase jsem se dvacet, pětadvacet minut nemohli dostat do hry. Po nešťastném gólu, které však k zápasům patří, jsme začali více hrát. Při troše štěstí bychom si remízu zasloužili. Pozitivní je, že snad se během zápasu nikdo nezranil. V neděli nás čeká výjezd do Pelhřimova se kterým jsme se v nedávných sezónách střetávali v Krajském přeboru.“

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

IMG_4622.JPGVíce fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                             0:2 (0:0)

Branky Vrchoviny:              70. František Nečas, 90.+3. Tomáš Duba

Sestava Speřic:                    Dominik Švec – Martin Řezáč, Dominik Vlček, Marek Fukan, Pavel Honzárek (K), – Patrik Soukup, Jiří Merunka, (78. Vladislav Ganobjak), David Jančík, Patrik Pech, Martin Eremiáš (78. Josef Boček) – Vojtěch Zach (52. David Vincenc)

Trenér:                                  Jiří Holenda

Sestava Vrchoviny:             Petr Šmída (K) – Dominik Bača, Tomáš Stádecký, Tomáš Švanda, Jiří Batelka – David Šteffl, Petr Sytař, Martin Pulkrábek, František Nečas – Filip Jelínek (46. Matěj Jícha), Adam Boušek (66. Pavel Partl), Tomáš Duba

Trenér:                                  Michal Lukáš

Žluté karty:                          3:3 (33. Marek Fukan, 84. Dominik Vlček, 90.+3. Vladislav Ganobjak – 17. David Šteffl, 27. Filip Jelínek, 34. Petr Šmída)

Rozhodčí:                             Radim Holub – Jaroslav Jahoda, Jan Nápravník, delegát: Miroslav Fridrichovský

Diváci:                                   200

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.