TJ Dálnice Speřice x TJ Sokol lanžhot 2:5

Zápas se odehrál na srpen v nezvykle chladném a deštivém počasí. V prvním poločase vsítily Speřice rychlý gól a byly Lanžhotu vyrovnaným soupeřem. Ve druhém, ale Lanžhot ukázal svou sílu, dokázal proměnit své šance, které vývoj utkání zlomily a Speřice nakonec prohrály jednoznačně 2:5.

Trenéři se museli hned na začátku sezóny potýkat s několika absencemi v základní sestavě. Pro utkání nebyl k dispozici vykartovaný Vlček, a tak do zálohy nastoupil od první minuty kapitán B týmu Merunka. Chyběl také Jiří Holenda ml. kterého nahradil Eremiáš. V obraně chyběli kapitán Štěpánek s Fukanem, a tak místo nich plnil defenzivní úkoly Honzárek s letní posilou Kolčavou.

Speřice do utkání vlétly velmi aktivně a to přineslo své ovoce. V 8. minutě, po ztrátě Lanžhota ve středu hřiště, vyvezl Soukup míč na útočnou polovinu. Přihrál Jančíkovi, který se z hranice velkého vápna nemýlil a nádhernou nechytatelnou střelou rozjásal domácí fanoušky – 1:0.

I po vstřelené brance byli více na balónu domácí, kteří se snažili hráče soupeře včas napadat a o míč je obrat. Rohový kop Lanžhota vyrazil gólman Švec. Střelu z otočky vyrazil na roh. Z další útočné akce ve 25. minutě už hosté skórovali. Domácí nedostoupili včas útočícího Balážika, k míči se dostal volný Burac a po zemi obstřelil Švece a srovnal skóre – 1:1.

Do zajímavého úniku se dostal Svoboda, o míč ho však připravil obránce Lanžhota s vyběhnuvším gólmanem. Hrálo se nahoru dolů. Střelu Bogdalíka vytáhl Švec vedle brány, odkud ji obránci nedokázali vykopnout do bezpečí. Ve skrumáži se k míči dostal Krč a domácího gólmana překonal – 1:2.

V útočné akci před bránou Lanžhota ve 39. minutě se k míči dral Řezáč, gólman hostí Ondráška ho fauloval a sudí nařídil jednoznačnou penaltu, kterou Svoboda zkušeně proměnil a vyrovnal na 2:2.

Po rozehrání šel rychle do útoku Lanžhot, střelu Švec vyrazil. Po tlaku před bránou a kombinační hře hostů došlo k faulu. Na balón z rozehrané standardní situace si naskočil Milota a hlavou poslal hosty do vedení „gólem do kabin“ – 2:3.

V divácky atraktivním a vyrovnaném prvním poločase tak padlo hned pět branek.

Do druhého dějství vlétli aktivněji hosté. Nejprve Burac mířil do boční sítě. Z další útočné akce už ale branka padla. Ani jeden z domácích hráčů nedokázal zastavit útok Lanžhota. Švec nedosáhl na střelu lanžhotského hráče, ta našla před bránu dobíhajícího R. Svobodu, který míč napálil do odkryté brány a zvýšil ve 49. minutě už na 2:4.

Po zbytek utkání byl Lanžhot více na míči a vedení si zkušeně pohlídal. Poslední branka padla po zbytečné ztrátě na útočné polovině Speřic, kdy se k míči dostal hráč hostů a zamířil do útoku. Totkovu nahrávku speřická obrana vyrazila přímo před kapitána Mikúška a ten v 80. minutě zpečetil výsledek na 2:5.

V příštím kole vyrážíme na hřiště Velkého Meziříčí, kde je výkop utkání v neděli 13. 8. 2023 od 10:15 hod.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„Výsledek 2:5 není nic moc, ale předvedená hra prvních 60 minut byla uspokojivá. V obraně jsme bohužel vyrobili hrubé chyby, které soupeř ihned nekompromisně trestal. Pokud se zbytečných chyb vyvarujeme, tak můžeme hrát s takto kvalitními mužstvy. Terén byl suprově připraven a vydržel i přes vytrvalý déšť, který tu od pátku panoval. Pro další utkání ve Velkém Meziříčí nám opět bude chybět několik hráčů základní sestavy. Musíme vymyslet, jak to poskládat, ale věřím, že je dokážeme adekvátně nahradit.“

TJ Sokol Lanžhot

Jaroslav Hílek, trenér Lanžhota:

„Utkání se hrálo za celkem chladného a deštivého počasí, ale kvalitně připravené hřiště ve Speřicích to moc nepoznamenalo. Terén byl v pohodě, jen jsme se docela dlouho zahřívali a brzy prohrávali, s čímž jsme úplně nepočítali. Bylo to těžší utkání, než jsme čekali. Začátek nebyl optimální, pomalu jsme se rozjížděli. Důležité bylo, že jsme po penaltě a vyrovnání Speřic na 2:2 dokázali rychle reagovat dalším gólem a do šaten šli s vedením 3:2. Ovšem druhý poločas už byl v naší režii a vítězství jsme si pohlídali.“

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

IMG_2138.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                      2:5 (2:3)

Branky Speřice:           8. Jančík David, 39. Svoboda Pavel (PK)

Branky Lanžhot:          25. Erik Burac, 31. Jakub Krč, 42. Tomáš Milota, 49. Richard Svoboda, 80. Peter Mikúšek

Sestava Speřice:        Dominik Švec – Martin Řezáč, Ladislav Kolčava, Pavel Honzárek (K), Martin Pohan (80. Pavel Jiřík) – David Jančík, Patrik Pech, Jiří Merunka, Martin Eremiáš (46. Matěj Vágner), Patrik Soukup (63. Martin Duba) – Pavel Svoboda

Trenér:                          Jiří Holenda

Sestava Lanžhot:         Tomáš Odráška – Peter Šenk, Tomáš Milota, Peter Mikúšek (K), Radoslav Ciprys (74. Artur Piduchnyi) – Daniel Bogdalík (46. Richard Svoboda), Marko Totka, Jakub Krč (84. Tomáš Jirava), Lubomír Peter Balážik, Kollár (46. Lukáš Koprna) – Eric Burac (74. Tomáš Ravas)

Trenér:                          Jaroslav Hílek

Žluté karty:                   59. Pavel Svoboda, 67. David Jančík – 24. Radoslav Ciprys, 68. Jakub Krč

Rozhodčí:                     David Landsman – Věra Soukupová, Jakub Rosický, delegát: Miroslav Fridrichovský

Diváků:                         150

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.