TJ Dálnice Speřice x TJ Sokol tasovice 4:1

K poslednímu domácímu utkání podzimu nastoupily Speřice proti Tasovicím a udělaly fanouškům ohromnou radost, když vyhrály 4:1.

Ze začátku zápasu měl více práce domácí gólman. Speřice se do zakončení moc nedostávaly a hosté jednu ze svých příležitostí dokázali přetavit v gól. Obrana byla nedůrazná, centrovaný míč se dostal ke kapitánovi Lapešovi, který z blízka obstřelil Švece a poslal hosty v 17. minutě do vedení 1:0. Speřice se dostaly k několika standardkám, ale bránu neohrozily. Do protiútoku s vidinou druhého gólu rychle vyrazil hráč Tasovic, ale za žlutou kartu ho zastavil Řezáč. Zakončení Eremiáše, které bylo jedním z mála, našlo náruč gólmana hostů. Po více než půl hodině hry byl pár metrů před vápnem faulován Vlček a sudí nařídil standardní situaci, kterou nakonec zahrával sám faulovaný. Odražený míč se dostal k Honzárkovi, který zakončil do šibenice a krásnou brankou vyrovnal na 1:1. Chvíli před koncem poločasu se skvělým „hokejovým“ zákrokem proti Paculovi blýskl Švec, když nohou vytáhl balón mimo bránu a udržel vyrovnaný stav utkání.

Do druhého poločasu vystřídal Eremiáše Merunka. Další zakončení kapitána Lapeše mířící do brány vytáhnul pryč domácí gólman. Poté se více do hry dostaly i Speřice. Prudká střela Tasovic naštěstí mířila mimo bránu. V 60. minutě udeřili domácí podruhé. Soukup si přihrál s Merunkou a vystřelil na bránu. Od zadní tyče se míč odrazil do brány a fanoušci propukli v jásot - 2:1. Hra pokračovala, do konce utkání zbývalo ještě třicet minut a nic nebylo jisté. Přízemní střelu Vlčka chytil gólman hostů. Tasovice se snažily útočit, ale Speřice balóny včas odrážely. Z jednoho odkopnutí se k balónu dostal Svoboda, který přesnou přihrávkou mezi obránci našel Pecha. Ten pokračoval téměř sám na gólmana Koukala, šikovně ho překopl a v 75. minutě tak zvýšil už na, pro Speřice v této sezóně nezvyklých, 3:1. Tasovice se nevzdávaly a stále útočily. Hráči Speřic čekali na brejky. Po rohovém kopu tasovická hlavička mířila do brány, ale na gól to nestačilo. Míč chytil Švec, rozehrál a bránícímu hráči míč skočil přes nohu, směrem k bráně. Tam na míč číhal Svoboda a zakončil po zemi k zadní tyči a v 90. minutě zpečetil výsledek utkání – 4:1. Poté ještě měli hosté brankovou příležitost, kdy se před naším brankářem ocitl Štancl, ale byl už moc blízko a Švec mu míč chytil, a tak skóre zůstalo bez změny.

Speřice po dlouhém čekání zvítězily a připsaly si další klíčové body do tabulky před zimní přestávkou.

Pojeďte naše kluky podpořit na poslední utkání, ke kterému zajíždíme v neděli 12. 11. 2023 na hřiště Líšně B. Úvodní hvizd v Brně zazní ve 14:00.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„Získali jsme veledůležité tři body, i když po prvním poločase to na výhru nevypadalo. Soupeř byl lepší, fotbalovější. Dali jsme šťastný vyrovnávací gól, a to nás dostalo do stejné výchozí situace. Ve 2. poločase jsme se zlepšili v pohybu, ve hře jeden na jednoho a dokázali jsme proměnit brankové příležitosti, když jsme chodili do otevřené obrany. Výsledek 4:1 je pro hosty krutý, ale pro nás povzbuzující.“

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

IMG_6194.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                     4:1 (1:1)

Branky Speřice:          36. Pavel Honzárek, 60. Patrik Soukup, 75. Patrik Pech, 90. Pavel Svoboda

Branky Tasovice:        17. Pavel Lapeš

Sestava Speřice:      Dominik Švec – Pavel Honzárek (K), Marek Fukan, Ladislav Kolčava, Martin Řezáč – Dominik Vlček, Patrik Pech (88. Vojtěch Zach), David Jančík, Martin Eremiáš (46. Jiří Merunka) – Pavel Svoboda (90.+1. Petr Šíma), Patrik Soukup

Trenér:                          Jiří Holenda

Sestava Tasovice:      Jiří Koukal – Roman Švarc, Marcel Blahoudek, Ladislav Císař (81. Adam Ryška), Patrik Pacula, Michal Garčic (59. Pavel Šuba), Milan Moravec (63. Petr Štancl), Pavel Lapeš (K), Tomáš Navrátil, Lukáš Hrazdílek, Petr Železný (81. Petr Bakaj)

Trenér:                          Marek Dítě

Žluté karty:                  3:2 (25. Martin Řezáč, 51. Ladislav Kolčava, 84. Dominik Vlček – 75. Pavel Lapeš, 75. R Švarc)

Rozhodčí:                    Daniel Marek – Miroslav Nejezchleb, Ladislav Svoboda, delegát: Jan Svoboda

Diváků:                        250

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.