TJ Slavoj polná x TJ Dálnice Speřice 3:2

Speřice si nepohlídaly dobře rozehrané utkání a podlehly Polné 2:3.

Úvodní branka utkání padla hned z první šance Speřic. Kdy se Zach uvolnil mezi obránci a mířil na bránu, přihrál zpět za hranici velkého vápna, kde se nacházel osamocený Pech, který vystřelil zpět na bránu. Míč se odrazil od vnitřní strany břevna a zapadl za brankovou čáru už po 15 vteřinách hry – 1:0 pro Speřice.

Dvě příležitosti Polné letěly mimo bránu. V další speřické akci se ocitl Soukup, který mířil sám na bránu, ale rychle ho stíhal Labaran, který mu zabránil zakončit. Další akce Soukupa šla vedle tyče a pokus Zacha letěl těsně nad branku. Domácí mohli vyrovnat, když ve 20. minutě po ztrátě míče ve středu hřiště útočili na naši bránu. Hráče z blízka vychytal Švec. Následovala střela z velkého vápna, kterou také hbitě dokázal vyrazit a naštěstí se odrazila od břevna ven z brány. Z další akce, po rychlém protiútoku, hlavičkoval hráč Polné těsně vedle brankové konstrukce. Při jiné akci měl domácí brankář problémy se střelou Cajze, ale míč do brány nepustil.

Ve 35. minutě domácí opět inkasovali. Po dlouhém autu Cajze prodloužil balon hlavou za sebe Zach a míč do vlastní branky hlavou poslal Pecina. Speřice vedly už 2:0. Navýšit vedení mohli ve 41. minutě po faulu na Řezáče, kdy zahrával Vlček penaltu. Domácí gólman vystihl směr a míč vyrazil ven z brány. Během úvodního poločasu měla Polná pár šancí, ale nedokázala je proměnit. Speřice také ještě mohly nějaké góly přidat, ale žádný z hráčů se nedokázal prosadit. Do konce poločasu tak Speřice díky dvěma šťastným brankám vedly 2:0.

Ve druhém poločase jako by Speřice přestaly hrát, ocitaly se pod tlakem, a to se nevyplatilo. V 67. minutě jsme inkasovali po brance nepokrytého Peciny, který prostřelil Švece – 1:2. Pecha vystřídal Merunka. V 81. minutě se po několika předchozích neúspěšných pokusech prosadil hlavou Žila a vyrovnal stav utkání – 2:2. Cajze nahradil Eremiáš. Hráči Speřic v 87. minutě inkasovali ještě třetí branku, když obránci přestali hrát, k míči se na zadní tyči dostal nepokrytý Zid a obstřelil Švece – 3:2. Soukupa vystřídal Štěpánek a Dufka Vrána. Speřice branku však již dát nedokázaly a tak nepovedeným druhým poločasem ztratily důležité tři body.

Příští utkání odehrajeme v sobotu 11. 5. 2024 už od 14:00 hod proti FC Slovan Havlíčkův Brod.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„Zápas s Polnou se pro nás vyvíjel nečekaně dobře, vedli jsme 2:0. Na konci poločasu jsme měli přidat pojistku na 3:0 a troufnu si říct, že by bylo po zápase, to se ale nepovedlo. Ve druhém poločase jsme se zalekli. Přestali jsme hrát, hýbat se a špatně jsme bránili. Čekali jsme na gól, který přišel. Potom už jsme se nevzpamatovali a sami jsme si utkání prohráli. Tento zápas byl důležitý pro setrvání v divizi a pokud bychom ho zvládli, měli bychom psychickou výhodu. Teď se musíme dostat do pohody, zapomenout na nepovedené utkání a soustředit se na další střetnutí.“

TJ Slavoj Polná

Lukáš Adamec, trenér Polné:

"Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře a ihned po rozehrání jsme dost lacině inkasovali, chvilku trvalo než jsme se z toho otřepali. Pak jsme si ale vytvářeli dost vyložených šancí, ale koncovka byla mizerná. Bohužel nás opařil další gól a navíc ještě před poločasem Speřice kopali penaltu. Naštěstí Patrik Duba odčinil předchozí zaváhání a udržel nás ve hře. Druhá půle už byla na jednu bránu a byla jen otázka jestli se nám naší převahu podaří vyjádřit gólově, to se naštěstí povedlo. Soupeře jsme přehráli kombinačně a myslím si že i kondičně jsme dominovali. Z tohoto pohledu jsme vyhráli naprosto zaslouženě. Speřice jsme neustálým tlakem uštvali a i přes nepříznivý vývoj, dokázali nakonec protrhnout střeleckou smůlu."

Komentář k utkání vč. fotogalerie je na webových stránkách TJ Slavoj Polná

Videozáznam utkání je k dispozici na webu tvcom.cz.

DSC09395.JPGVíce fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

omlouváme se za horší kvalitu fotografií

Výsledek:                             3:2

Branky Polné:                     67. Marek Pecina, 81. Jan Žila, 87. Fateh Zid

Branky Speřic:                    1. Patrik Pech, 35. vlastní (Marek Pecina)

Sestava Polné:                    Patrik Duba – Jan Žila (88. Vojtěch Bradáč), Tomáš Čaloud (67. Fateh Zid), Daniel Voráč (89. Jan Fuxa), Ilya Kazlou, Ondřej Skryja, Vojtěch Haala (K), Marek Pecina, Khalid Baba Labaran, Vojtěch Voráček, Tomáš Diviš

Trenér:                                 Lukáš Adamec

Sestava Speřic:                  Dominik Švec – Adam Dufek (88. Nicolas Vrána), Martin Řezáč, Dominik Vlček, Petr Šíma, Pavel Honzárek – Patrik Pech (71. Jiří Merunka), David Jančík (K), Vojtěch Cajz (83. Martin Eremiáš) – Patrik Soukup (88. Martin Štěpánek), Vojtěch Zach

Trenér:                                 Jiří Holenda

Žluté karty:                          1:2 (28. Patrik Soukup, 86. David Jančík – 86. Ilya Kazlou)

Rozhodčí:                            Miroslav Nejezchleb – Jakub Machorek, Milan Haminger, delegát: Václav Briksa

Diváci:                                 190

neděle 19. 5. 2024 od 10:15 hod.