TJ Sokol černovice x TJ DÁLNICE SPEŘICE B

K poslednímu utkání sezóny, ve kterém se mohly Speřice dostat na první místo tabulky, pokud by zvítězily a Kamenice n. L. prohrála v Jiřicích, odjely hráči B týmu do Černovic.

Speřice nezachytily poslední patnáctiminutovku prvního poločasu a dvakrát inkasovaly. Ve druhém poločase však dokázaly skóre srovnat, což jim zajistilo remízu a jeden bod do tabulky.

Ve 32. minutě se trefil Tomáš Pravda a stejný hráč překonal gólmana Tkadlece také ve 38. minutě. Do kabin se tak šlo s dvoubrankovým mankem pro Speřice.

Ve druhém poločase skóroval v 60. a v 67. minutě Patrik Huňáček a zajistil remízu 2:2. Další branku již Speřice nepřidaly, a tak skončily v tabulce pelhřimovského Okresního přeboru – Poutník ligy s 50 body na druhém místě 3 body za Kamenicí nad Lipou B, která postoupila do I. B třídy kraje Vysočina.

Jiří Menšík, trenér B týmu Speřic: „Do zápasu jsme vstoupili pro nás v neobvyklé sestavě. Kdy nám pomáhali i naši méně aktivní hráči. Všichni, kteří nastoupili, ale odvedli dobrý výkon, i když logicky nejsou úplně vyhraní. První poločas jsme se trošku hledali a bohužel jsme obdrželi dva góly. Druhý poločas už byl v naší režii a po srovnání Patrikem Huňáčkem se Černovice báli i o remízu. Bohužel jsme už žádnou další šanci neproměnili, a tak zápas skončil remízou.“

Výsledek:                             2:2 (2:0)

Branky Černovice:              32. a 38. Tomáš Pravda

Branky Speřic:                    60. a 67. Patrik Huňáček

Sestava Černovic:           Karel Vošahlík – Adam Hovorka, Lukáš Pěnka (K), Jan Michálek, Tomáš Kohout (20. Jan Hromadník), Tomáš Hrbek, Tomáš Pravda, Ondřej Hodina (72. Pavel Krejčí), Daniel Hora, Richard Kubů (46. Šimon Paclík), Jakub Filípek

Sestava Speřic:                  Daniel Tkadlec – Josef Boček, Vojtěch Zach, David Moravec, Miroslav Čermák, Lukáš Svoboda (70. Filip Slavík) – Jan Hnát (46. Matěj Linhart), Jan Moravec, Tomáš Krejčí, Pavel Nápravník (K) – Patrik Huňáček (70. Jiří Menšík)

Žluté karty:                           40. Ondřej Hodina – 40. Pavel Nápravník, 80. David Moravec

Diváci:                                  67

neděle 28. 4. 2024 od 16:00 hod.