Speřice zahájily LETNÍ přípravu pro NOVOU SEZÓNU 2024/2025

TJ Dálnice Speřice zahájila od středy 10. 7. 2024 přípravu pro novou sezónu 2024/2025.

První přípravné utkání proběhlo ve středu 17. 7. 2024. Naše síly prověřilo FC Táborsko B. Speřice prohrály 0:5.

Průběh utkání shrnul nový trenér Ladislav Kolčava:

„První přípravný zápas jsme sehráli s třetiligovým B týmem Táborska. Od začátku utkání jsme věděli, že proti nám stojí soupeř, který bude hrát oba poločasy v jiné sestavě. Pro kluky to byla těžká zkouška. První poločas kluci předvedli skvělý výkon, kde jsme mohli vstřelit i nějakou branku. Ukázali, že běžecky se mohou rovnat i s takovým týmem jakým je Táborsko. Až na drobné věci jsme první poločas zvládli dobře i takticky. Vstup do druhého poločasu jsme také neměli vůbec špatný, do 60. minuty jsme měli stále dost sil a zvládali jsme takticky i běžecky. V přelomu druhého poločasu už na klucích byla vidět únava. Všichni toho měli už opravdu dost. Přijeli jsme se třemi hráči na střídání, kdy jsme už v prvním poločase udělali nějaké změny. Výsledek 2:0 s takovým týmem a předvedeným výkonem bychom asi brali, ale bohužel v posledních pěti minutách jsme už opravdu neměli dost sil a dostali jsme tři slepené branky. Pro kluky je to velká škoda, takový výsledek si nezasloužili."

Druhé přípravné utkání jsme odehráli v pátek 26. 7. 2024 proti SK Holice (Krajský přebor Pardubického kraje) a to na hřišti v Nasavrkách. Speřice utkání vyhrály 3:0, když dva góly zařídil Dominik Vlček a jeden Patrik Soukup.

„Druhý přípravný zápas jsme sehráli v pátek v Nasavrkách, kde nás čekal soupeř z Holic. Tento zápas mohu hodnotit jenom pozitivně. Krásná předvedená hra, krásné akce a spousta šancí z naší strany, které bohužel zůstaly nevyužity. Zápas musel kluky bavit. Musím říct, že takticky se do toho pomalu dostáváme. Nyní už nás čeká tréninkový blok před prvním mistrovským utkáním, na které se musíme dobře připravit, ať máme dobrý vstup do soutěže, který je hodně důležitý“, řekl dne 30. 7. 2024  Ladislav Kolčava.

První utkání nadcházející divizní sezóny, nově „4. Moravskoslezské ligy sk. D", proběhne v sobotu 3. 8. 2024. V domácím utkání se střetneme již v 10:15 s FC PBS Velká Bíteš.

Sledujte náš web, více informací budeme upřesňovat.