TJ Dálnice Speřice x SK líšeň 1:1

Speřice nastoupily k poslednímu utkání divizního ročníku 2023/2024 proti SK Líšeň již s jistotou záchrany v Divizi D.

Hrálo se poměrně vyrovnané utkání. V 10. minutě po centru Zacha vytáhl míč mimo bránu gólman Sláma. Svoboda, který se nacházel v blízkosti brankáře na míč nedosáhl, a ten tak jenom prolétl kolem branky hostů. Svoboda byl o pár momentů později faulován a Jančík zahrával standardní situaci. I když se síť rozvlnila, povedená střela prolétla pouze těsně nad břevnem. Hráči hostů neměli během úvodního dějství vyloženou příležitost, která by ohrozila domácí branku. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhého poločasu vystřídali hned čtyři domácí hráči: Honzárka nahradil Eremiáš, Cajze Pech, Vránu Fukan a Zacha Soukup. Speřice chtěly dát rychle po nástupu na hřiště úvodní branku utkání. Z otočky ale Fukan zamířil vedle brány. Střelu líšeňského Ferlaye vyrazil nohama Švec. Poté převzala otěže zápasu spíše Líšeň. Při postranní čáře unikl Ferlay, který obehrál domácího obránce a nacentroval do vápna, kde hlavou před Švecem zakončil Bílek a balon zapadl těsně za brankovou čáru domácích. Líšeň tak šla po 60ti minutách utkání do vedení 1:0.

Hráči TJ Dálnice chtěli vyrovnat, ale dlouho je sužovaly nepřesnosti. V 75.minutě vystřídal Svobodu Jiřík. V 77. minutě se Speřice dočkaly vytouženého vyrovnání. Po autu se odrazil míč od hostujícího hráče, který ho nezpracoval. Míč si našel Řezáč, který popoběhl pár kroků a z větší vzdálenosti vystřelil. Balon poslal přesně k tyči brankáře Slámy a vyrovnal svým letošním prvním divizním gólem 1:1.

Na opačné straně hřiště se hosté snažili opět získat vedení zpět, ale svými zákroky jim v tom zabránil domácí brankář. Před koncem utkání zavelely k útoku Speřice, když v 86. minutě zahrávaly rohový kop. Soukupův balon poslal hlavičkou do brány Jančík. Brankář hostů ale vytáhl padající míč těsně na úrovni brankové čáry a udržel nerozhodný stav utkání. O chvíli později se příznivci Speřic chytali za hlavu podruhé. Jančíkův nákop chtěl bránící hráč soupeře zastavit ve spolupráci gólmanem. Brankář Sláma však podklouzl a míč prolétl okolo něj a mířil k brance, kde se snažil dobíhat Fukan. Míč však bohužel nestihl a ten pouze prolétl těsně vedle tyčky. Soupeři se tak rozešli smírně 1:1.

Speřice po dlouhém jarním boji o každý bod do tabulky dokázaly uhrát dostatečný počet bodů a zachránily se v Divizi D. Umístily se na konečném 11. místě ze 16 týmů se 31 body – 8 výher, 7 proher, 15 remíz a skóre 35:60. V minulé sezóně se umístily také 11., ale ze 14 týmů. Vybojovaly 22 bodů za 6 výher, 4 remízy a 16 proher. Skóre 22:57.

Děkujeme všem našim fanouškům za podporu a těšíme se na setkání při utkáních v příštím divizním ročníku 2024/2025.

Po utkání následovala dokopná, na které se s pozicí hlavního trenéra rozloučil Jiří Holenda a jeho asistent Martin Pohan. Ve funkci hlavního trenéra bude Speřice od nové sezóny vést Ladislav Kolčava. Hráči dlouholetým trenérům Holendovi a Pohanovi věnovali na památku na úspěšné roky trénování podepsaná trička. Odcházející trenéři hráčům poděkovali za společné roky, vyjádřili čest, že mohli trénovat tyto hráče a slíbili, že budou pro speřický fotbal pracovat dál, ale už v jiné pozici.

Jiří Holenda a Martin Pohan byli na pozici hlavního trenéra/asistenta od jarní části sezóny 2016/2017, kdy převzali „žezlo“ od Pavla Žatečky. Úspěchy odcházejících trenérů:

• 2016/2017. 2. místo I. A třída Kraje Vysočina – sk. A – postup do Krajského přeboru Kraje Vysočina (společně se Sokol Košetice)
  • 2021/2022 1. místo v Krajském přeboru Kraje Vysočina a postup do Divize D (o 11 bodů před FK Pelhřimov).

Děkujeme odcházejícím trenérům za vytrvalou a obětavou práci s hráči a přejeme novému trenérovi a jeho asistentům mnoho trpělivosti, sil a zápalu v nadcházející práci s týmem.

Jiří Holenda, trenér Speřic:

„V prvním poločase jsme nehráli dobrý fotbal. Soupeř byl lepší, vytvořil si brankové příležitosti, ale branku nedal. My jsme se nepohybovali dobře, nesbírali jsme odražené míče. Do druhého poločasu jsme vystřídali čtyři hráče a zlepšili jsme se. Vytvořili jsme si brankové příležitosti. Během druhého poločasu padly dvě branky. Jednu dal soupeř a my jsme následně dokázali vyrovnat. Remíza je spravedlivá a zasloužená. Rozloučení s diváky, kteří nás během celého utkání hnali dopředu bylo po zápase moc pěkné a večerní dokopná byla také povedená.“

IMG_9394.JPG

Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

Výsledek:                    1:1 (0:0)

Branky Speřice:         77. Martin Řezáč

Branky Líšeň B:         60. Tomáš Bílek

Sestava Speřice:    Dominik Švec – Adam Dufek, Petr Šíma, Dominik Vlček, Pavel Honzárek (46. Martin Eremiáš) – Vojtěch Cajz (46. Patrik Pech), David Jančík (K), Martin Řezáč, Nicolas Vrána (46. Marek Fukan) – Pavel Svoboda (75. Pavel Jiřík), Vojtěch Zach (46. Patrik Soukup)

Trenér:                        Jiří Holenda

Sestava Líšeň B:      Patrik Sláma – Zbyněk Špička (74. Robin Matocha), Dominik Bolovintsev, Marek Daněk (K), Václav Hochman, Lamine Fall (46. Ondřej Štolba), Ladislav Hanuš, Matyáš Ferlay, Václav Minařík, Tomáš Bílek, Jakub Cupal

Trenér:                       Josef Mazura

Žluté karty:                2:2 (44. David Jančík, 78. Patrik Soukup – 85. Marek Daněk, 87. Matyáš Ferlay)

Rozhodčí:                  Petr Brázdil – David Doležal, Marek Žaloudek, 4R Radek Matulík, delegát: Martin Machala

Diváků:                      250